Silhouette in the Darkness
Whoever enters here

give up all hope
Karakter neve ℘
Jelszó ℘
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
We're broken souls
in the darkness
Jelenleg 29 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 29 vendég :: 1 Bot

Nincs

A legtöbb felhasználó (133 fő) Pént. Feb. 02, 2024 5:51 pm-kor volt itt.
It always seems impossible
until it’s done
Hesperus
Csüt. Márc. 16, 2023 1:09 am


Always and Forever
Vas. Dec. 12, 2021 10:34 pm


Always and Forever
Pént. Dec. 10, 2021 1:53 pm


Always and Forever
Pént. Dec. 10, 2021 1:52 pm


Always and Forever
Pént. Dec. 10, 2021 1:52 pm


Always and Forever
Pént. Dec. 10, 2021 1:48 pm


Always and Forever
Pént. Dec. 10, 2021 1:40 pm


Always and Forever
Pént. Dec. 10, 2021 1:40 pm


Always and Forever
Pént. Dec. 10, 2021 1:39 pm


Always and Forever
Pént. Dec. 10, 2021 1:37 pm


Always and Forever
Pént. Dec. 10, 2021 1:37 pm


Always and Forever
Pént. Dec. 10, 2021 1:36 pm



Megosztás
ÜzenetSzerző
TémanyitásKyra Knightley EmptyHétf. Szept. 17, 2018 11:34 am

Kyra Knightley
Birds always sing after a huge storm, but what about us?
Why can’t we just be happy for the things we have?


Becenév:
K, Ky'
Titulus:
Blue Bird
Születési hely, dátum:
San Francisco, 1990. december 6.
Faj:
Elszívó boszorkány (nem tudok róla)
Beállítottság:
Heteroszexuális
Play by:
Peyton List

Család:
Lentebb bővebb képet kap róla bárki, akit érdekel... de röviden, nos, apámmal nem túl szoros a kapcsolatom, de tudom, hogy szeret és óv. Nagyapámat gyerekkorom óta nem láttam, mert apám eltiltott tőle. Viszont... édesanyámról nem beszéltem. Ő meghalt. A körülményeket nem tudom, ugyanis apám sosem beszélt róla... de nagyapa tudja, mi történt. Tudja, de ő sem mondta el. Azt hiszem, kimondatlanul is megegyeztek abban, hogy titkolóznak előttem róla.

Ez az én történetem
It's only been a lifetime

Nagyapám sokat mesélt nekem régi históriákat, legendákat, történeteket… amik állítólagosan vele történtek meg. Ilyenkor mindig csillogó szemekkel hallgattam őt, s ittam a szavait, mígnem apám belépett a szobába, hogy félbeszakítsa az egészet. Gyűlölte, hogy nagyapa ilyen ostobaságokkal tömi a fejemet – még hogy vámpírok és boszorkányok? Meg vérfarkasok? Igen, nagyapa szerette eltúlozni a dolgokat, s minden történet, amit mesélt, egyre vadabb külsőt öltött. Mondhatni, én magam sem hittem el egy szavát sem, de mégis örömmel hallgattam végig mindent.
- Apám, ideje volna befejezned azt, hogy ilyenekkel tömöd a gyerek fejét. – Vetette oda nagyapának a szavakat, aki megsimította a fejem. Igen, az ölében ültem, ott volt a legkényelmesebb hallgatni a meséket.
- Ugyan már, fiam… te is tudod, hogy ezek nem csak mesék. – Tekintetük találkozott, s szinte tapintható volt a feszültség köztük, de én annyira gyerek voltam még, hogy ebből semmit nem érzékeltem.
- Pontosan ezért fejezd be. – Apám odalépett hozzám, majd a karomat megfogva húzott el nagyapától, így botladozva másztam oda hozzá, majd léptem elé. Felpillantottam rá, s nyeltem egy nagyot.
- Apa…? – Kezdtem bele, de nem hagyott végül szóhoz jutni. Leguggolt elém.
- Kyra, figyelj rám… - A vállaimra csúsztatta a kezeit és gyengéden megszorította, miközben tekintetét az enyémbe fúrta. Határozott volt és komoly. Ha akartam volna sem tudok megszólalni, mert egyszerűen nem engedte. – Nagyon fontos lesz, amit most mondok. Ezt… - Elengedte a vállaimat, majd egy gyűrűt mutatott nekem. - …soha, de soha… - A kezemért nyúlt, s megfogta, majd elkezdte felhúzni rá a gyűrűt. - …nem veheted le. A védelmedre van, érted, Kyra? Tartsd észben. Mindig. – Magyarázta, miközben én magam lepillantottam a gyűrűre.
- Ugye nem azt a gyűrűt adod neki oda, fiam? – Hallottam nagyapa hangját, de apám nem figyelt rá. Csakis rám. Megfogta az államat és maga felé fordította.
- Megértetted? – Kérdezte, s addig nem eresztett el, amíg nem bólintottam.
- Ühm. Soha nem veszem le. Ígérem. – Nem tudtam felfogni, miért fontos ez annyira neki, de ígéretet tettem.
- Ezzel csak elrejted számára a valóságot. Azt, hogy ő… - Apám odalépett nagyapához.
- Elég volt ebből. Ő normálisan fog felnőni. S téged is megkérlek, újra és utoljára, hogy fejezd be ezeket a történeteket… - Idegesen csengett a hangja. Feléjük fordultam, s közelebb léptem, de mikor szóra nyitottam a számat, apám intett, hogy maradjak csendben. Aztán elvitt nagyapától. Az volt az utolsó nap, hogy láttam őt, mert onnantól nem engedett a közelébe.

***

Évek teltek el, mióta megkaptam azt a gyűrűt és betartottam az ígéretemet. Soha nem vettem le, egyetlen pillanatra sem, s mégis… most nyoma veszett. Nem tudtam, hol, hogyan és voltaképpen mikor, de egyszerűen elhagytam. Idegesen túrtam a hajamba, majd nyúltam a gyűrűsujjamhoz. Idegesített, hogy már nincs rajta. Mindig ott volt és… a hiánya. Pedig csak egy vacak gyűrű. Sosem hittem az erejében, abban, hogy megvéd bármitől, ahogy apám mondta. Inkább csak egy olyan tárgy volt, emlék, amihez kötődtem. Talán nem is maga a tárgy érdekelt, hanem a nap, amikor kaptam. Hiszen akkor láthattam utoljára nagyapát. Hiányzott. Ő olyan figura volt az életemben, akire mindig számíthattam. A humorára, a meséire, a vigasztaló karjaira… minden olyat megadott, amit apám soha. Apám teljesen másképp állt hozzám. Szeretett és óvott, de sosem közeledett felém. Falakkal volt körülvéve, amiket a saját lányának sem engedett átmászni. Sosem értettem, miért nem.
Idegesen léptem ki a kapitányság ajtaján, majd indultam hazafelé, miközben kezeimet a kabátom zsebébe süllyesztettem. Sebes léptekkel haladtam előre, a szél így bele-belekapott a hajamba, s meglengette az arcom, vállam körül. Tekintetemmel folyamatosan a környezetemet vizslattam, olyan lehettem, mint valami vadállat, aki az áldozatát keresi, s bármelyik pillanatban lecsaphat. Legalábbis, én így éreztem magam.
Aztán az ég megdörrent, s esőcseppek kezdtek hullani. Először csak alig-alig, de hamar rákezdett az igazi felhőszakadás, így előszedtem a táskámból a piros esernyőmet. Világéletemben gyűlöltem a piros színt, de mikor néhány éve bementem vásárolni egy üzletbe, nos, ez volt az utolsó darab. Az eső viszont szakadt, így nem volt lehetőségem variálni. Megvettem. Azóta pedig szinte tönkre is ment, de nem szakítottam időt a vásárolgatásra. A zebránál álltam meg, mellém pedig jó néhány másik ember állt. Jelenleg nem vágytam senki társaságára, így frusztrált, hogy ilyen közel állnak hozzám, de nem tehettem ellene semmit. A lámpa végül zöldre váltott, így elindultam, s mikor felnéztem, a tekintetem egy férfiéval találkozott. Ahogy elléptem mellette, úgy igazítottam ösztönszerűen a hajamon, majd elfordítva róla a tekintetemet tovább haladtam.
A másik oldalra érve pillantottam meg a földön egy érmét. Azonnal megtorpantam. Körülnéztem, de nem úgy tűnt, hogy bárki keresné, vagy bárkié lenne… így hát leguggoltam az esernyővel a kezemben és megfogtam, s érdeklődő tekintettel forgattam meg az ujjaim közt. Aztán, mintha áram csapott volna meg, nos, megrázott. Az érme kiesett a kezemből, de valamiért mégis utána nyúltam és megfogtam. A markomba zártam és felegyenesedtem vele. Eldöntöttem, hogy utána járok, mi ez az érme…
Akkor még fogalmam sem volt róla, hogy mágikus, s hogy az erőm felszabadul tőle. Amióta hozzám került az érme, látomások gyötörtek egy férfiról… vért láttam, hangokat hallottam. Néha úgy éreztem, az ő szemén keresztül látok mindent. A véres kezeit, az áldozatai arcát… Oh, miket is beszélek? Inkább csak arra tudtam gondolni, hogy kezdek megőrülni. Hiszen ki gondolna arra, hogy boszorkányerővel rendelkezik?

but tonight you're a stranger or some silhouette

Vendég
Vendég
avatar
163
C szint:
Kalmithil

Kyra Knightley Empty
TémanyitásKyra Knightley EmptyCsüt. Okt. 04, 2018 6:27 am

Gratulálunk, elfogadva
It's only been a lifetime

Kyra Knightley

Drága Ky!

Először is, hadd kérjem a bocsánatod, amiért csak most fogadlak el. Már tegnap este tervben volt, csak aztán ledöntött a betegség, de most, hogy felkeltem az első dolgom az volt, hogy nyúltam a laptopért.

A történeted izgalmasra sikeredett. Látod, én megmondtam, hogyha nem erőlteted, akkor majd jön magától. Tényleg nagyon ötletes, és mint általában mindent, amit lepötyögsz, ezt is imádom.

Biztos vagyok benne, hogy nem fogsz unatkozni, ugyanis történetesen tudom, hogy mit kaparintottál a kezeid közé, és előre szólok, még sok galibát hoz a fejedre. Ha engem kérdezel, apádnak tökéletesen igaza volt, mikor azt a gyűrűt neked adta, megkímélt mindattól, amivel a magunkfajták nap, mint nap megküzdenek, és ha azt hinnéd, a legrosszabb dolog egy vérfarkas, vagy egy kontroll nélküli ámokfutó vámpír… Nos tévedsz. Ami vérzik, az meg is halhat, de aki egyszer belecsöppen a sűrűjébe, már nem igazán folytathatja ott az életét, ahol abbahagyta. És szerintem ez a legrosszabb az egészben. Persze színlelhetjük a normálist, tehetünk, úgy mintha nem látnánk a sikátorban prédára váró szörnyeket, de ez talán még nagyobb hazugság. Szóval kösd fel a gatyád és próbáld felidézni nagyapád összes mesének hitt történetét, mert szükséged lesz rá. Bízom benne, hogy valaki majd segít neked ezen az egészen átvergődni, mert egyedül nem lesz könnyű. Én már csak tudom.
Nem rabolom tovább az idődet, utadra engedlek, a dolgod úgyis tudod.
Jó szórakozást Kyra Knightley 2142956176 Kyra Knightley 3634486886



Vendég
Vendég
avatar
163
C szint:
Kalmithil

Kyra Knightley Empty
 

Kyra Knightley

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» Kyra Knightley